Ujjpiercingek – egy veszélyes trend?

Az ujjpiercingek alternatívát kínálnak a hagyományos eljegyzési vagy karikagyűrűk helyett. Azonban ez a trend komoly kockázatokat rejt magában. Egy piercer figyelmeztet.
Ujjpiercingek – egy veszélyes trend?

Az esküvőt már megtervezted, de a hagyományos karikagyűrű nem felel meg neked? Az Instagram más megoldást kínál: egy olyan piercing-trendet, amellyel gyűrű nélkül, közvetlenül az ujjadba ültetik be a gyémántot.

Az eljegyzési vagy esküvői piercing implantátum azonban nemcsak a te figyelmedet kelti fel, hanem néhány piercer kétségbeesését is okozza. Jann Burger, a St. Gallen-i Stechwerk piercingüzlet vezetője és piercere elmagyarázza, miért.

Jann Burger, sokan az ujjpiercingeket eljegyzési vagy karikagyűrű helyett hordják. Mit gondol erről?

Egyrészt mindig örülünk az új ötleteknek és trendeknek. Ugyanakkor azt kívánnánk, hogy az emberek, mielőtt valamit a közösségi médiában népszerűsítenek, elgondolkodjanak azon, hogy az valóban jó ötlet-e. Az úgynevezett dermal anchor(bőralatti horgony) az ujjon nem az – és a TikTok vagy az Instagram gyakran nem a legjobb információforrás.

Milyen gyakori komplikációk fordulhatnak elő?

Egyrészt nagyon magas a fertőzésveszély. Egy kis vágással szemben egy piercing sokkal tovább gyógyul, így a baktériumoknak és kórokozóknak több idejük van bejutni a sebbe, és gyulladást okozni. Alig van olyan testrész, amely annyira gyakran érintkezik baktériumokkal, mint a kezünk.

És másrészt...?

... a kezünkön nagyon nagy a bőrfeszültség. Egy még nem teljesen begyógyult piercing könnyen kiszakadhat. A legrosszabb esetben bakteriális fertőzés alakulhat ki, amely károsíthatja a kéz funkcióját.

Kapcsolódó cikkek

Ajándékokkal halmozzák el a szülő nőket a TikTokon

Ajándékokkal halmozzák el a szülő nőket a TikTokon

A „Push Presents”, vagyis a szülésért járó ajándékok, hatalmas népszerűségnek örvendenek a közösségi médiában.

Ujjpiercingek – egy veszélyes trend?

Ujjpiercingek – egy veszélyes trend?

Gyűrű nélkül, közvetlenül az ujjadba ültetik be a gyémántot.

Matcha – valóban egészségesebb, mint a kávé?

Matcha – valóban egészségesebb, mint a kávé?

A zöld por jótékony hatással van a testre és a lélekre.